ما – تیم سپیرال – با ساخت قطعات استاندارد قالب پلاستیک به گروه ها و شرکت های فعال در زنجیره ی تحقق و تولید محصول به خصوص قالب سازان کمک می کنیم که با خیال آسوده ، فکر و توان خود را بر روی سایر حلقه های زنجیره ی تحقق محصول از جمله ساخت قالب متمرکز ساخته و مشتریانی راضی که همان تولید کنندگان هستند را آماده ی کمک به چرخاندن چرخ اقتصاد این کشور نماید.

گروه ماشین کاری سپیرال با استفاده از ماشین آلات دقیق و پرسنل مجرب و متعهد ، مشغول به اعمال نقش در یکی از حلقه های ابتدایی و مادر زنجیره ی تولید قطعات تزریق پلاستیک ، دایکست ، ریخته گری و پرس کاری از طریق یکی از قطعات استاندارد قالب یعنی ساخت بلوک قالب در انواع سایز ، انجام عملیات ماشین کاری خشن تراشی و ماشین کاری نهایی ( فینیشینگ ) می باشد.

این گروه با تکیه بر تجارب گذشته و دانش روز کشور و با تمرکز بر کاهش هزینه ها در کنار حفظ کیفیت ساخت بلوک قالب و کفشک های فولادی و چدنی که یکی از مهمترین و پایه ای ترین قطعات استاندارد قالب است موفق به کسب رضایت مشتریان خود و تسهیل و سرعت دادن به مسیر تحقق محصول گشته است.

کار ما از اونجا شروع شد که شاهد رونق صنف قالب سازی در سال های اخیر بودیم . با افزایش کیفیت قالب های ساخت داخل ، افزایش دانش و مهارت سازندگان داخلی و همچنین افزایش قدرت رقابت این محصولات با قالب های خارجی از جمله چینی و تایوانی به طور ناگهانی نسبت عرضه و تقاضا یعنی قالب ساز و تولید کننده از تعادل قبلی خارج شد و کفه ی ترازو به سمت مشتریان قالب که همان تولید کنندگان داخلی هستند پایین آمد .

در این شرایط شاهد نارضایتی مشتریان از تاخیرات در تحویل قالب و افزایش فشار بر سازندگان بودیم .

احساس نیاز به افزایش سرعت ساخت قالب باعث شد که به فکر بیافتیم بخشی از بار بر روی دوش قالب سازان را از طریق ارائه ی قطعات استاندارد قالب ، بلوک قالب و نازل های هات رانر کاهش داده و خلق محصول را درکنار کاهش هزینه ی ساخت بلوک آماده یا بلوک تراشی سرعت ببخشیم.

قطعات استاندارد قالب - بلوک قالب
فهرست